'Pasuritë familjare të Berishës, Metës e Bashës sa 60% e buxhetit të shtetit”, fieraku: T’u merren nga drejtësia

9 Maj, 13:10

PD duhej të ishte shkrirë që kur dogji mandatet në 2019-ën. Kështu u shpreh në emisionin e mëngjesit “Shtypi i ditës dhe Ju” një qytetar nga Fieri i cili denoncoi pasuritë familjare të Berishës, Metës dhe Bashës për të cilat tha se përbëjnë 60% të buxhetit të shtetit. Drejtësia t’ua marrë dhe të rrisë pensionet dhe pagat ka nënvizuar ai e ndërsa u shpreh se 5 ditë do të rrinë në parlament deputetët e opozitës, sa për të “qëlluar me vezë” kryeministrin, sic ka deklaruar Gjekmarkaj, pastaj do të dalin nga Kuvendi.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha