Receta e ditës - Domate të mbushura me djath e vezë dhe pilaf bullguri me djath e bizele/Pjesa e parë

25 Korrik 2019, 14:38

Receta e parë: Domate të mbushura me djath e vezë

Përbërësit:

1 kg domate (të pjekura)

200 gr djath

3 kokrra vezë

1 tufë majdanoz

Kripë

Vaj ulliri

Përgatitja:

Presim domatet nga sipër horizontalisht në majë dhe me ndihmën e një luge të vogël pastrojmë atë nga tui dhe krijojmë hapësirë për mbushje. Rrahim vezët në një tas dhe shtojmë në të djathin e thërrmuar, tulin e domates të prerë në kubikë të vegjël, majdanozin e grirë hollë, kripë e vaj ulliri. Mbushim domatet duke i vendosur ato në një tavë të lyer me pak vaj. Spërkatim dhe domatet sipër me pak vaj dhe i vendosim në furrë 180ºC për 30 minuta.

Kjo recetë e zonjës Vjollca kushton 280 lekë dhe ishte Elvi nga Tirana ai që gjeti vlerën e saktë duke u bërë fitues i vlerës 2000 lekë të reja. Ashtu si Elvi edhe ju mund të bëheni fitues duke gjetur koston e saktë të recetës dhe duke telefonuar në numrin 044 400 101

Programe të tjera

Shiko të gjitha