Receta e ditës - Musaka me patate e pulë dhe supë me kos / Pjesa e dytë

5 Dhjetor 2019, 15:17

Supë me kos

2 lugë gjelle vaj ulliri

1 qepë e vogël

4 thelpinj hudhra

3 lugë gjelle oriz

800 ml lëng perimesh

1 1/2 lugë gjelle miell

400 gr kos

Kripë dhe piper i zi

Arrëmoskat, nenexhik

2-3 lugë gjelle lëng limoni

2 lugë gjelle gjalp

1/2 lugë çaji piper i kuq

Përgatitja:

Në një tenxhere të thellë kaurdisim qepën të grirë imët. Sapo qepa të bëhet transparente shtojmë hudhrën të grirë imët. Shtojmë më pas orizin dhe lëngun e perimeve dhe e lemë orizin të ziejë për 15-20 minuta. Në fund shtojmë nenexhikun e grirë.

Trazojmë kosin me miellin duke e përzier mirë që të përfitojmë një masë homogjene dhe kremoze. E shtojmë më pas kosin gradualisht në supë duke e trazuar ngadalë dhe sapo të marrë një valë të lehtë e largojmë supën nga zjarri duke rregulluar shijen me kripë, piper të zi, arrë moskat dhe pak lëng limoni.

Shkrijmë në një tigan pak gjalpë së bashku me 1 lugë të vogël piper të kuq dhe pasi të servirim supën në çdo pjatë shtojmë nga një lugë çaji gjalpë të shkrirë me piper të kuq.

Programe të tjera

Shiko të gjitha