Receta e ditës - Musaka me patate e pulë dhe supë me kos / Pjesa e parë

5 Dhjetor 2019, 15:18 | Përditesimi i fundit: 2019-12-05 15:19:45

Musaka me patate dhe pulë

Përbërësit:

1.2 kg patate

500 gr fileto pule

1 qepë

200 gr kaçkavall i butë

Kripë dhe piper i zi

1/2 tufë majdanoz

250 gr krem kosi

2 kokrra vezë

Vaj

Përgatitja:

Qërojmë patatet dhe i presim ato në feta jo shumë të trasha. Mishin e pulës e pastrojmë dhe e presim në copëza të vogla. Ngrohim vajin dhe kaurdisim mishin derisa të zbardhet, rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe shtojmë në të qepën të prerë në rrathë të hollë.

E lëmë qepën në zjarr sa të ulë volumin. Lyejmë tepsinë me yndyrë dhe vendosim fetat me patate sikurse tjergullat, njëra pas tjetrës. Mbi shtresën me patate vendosim mishin, e nivelojmë atë dhe vendosim feta djathi (ose djathë të grirë). Mbi djathë vendosim fetat me patate duke shtuar rreshtin e dytë me patate, përsëri mbi patatet mish e më pas djathë. Përsëri shtojmë shtresë patate e mishi, derisa të përfundojë mishi duke i mbuluar me djathë. Në fund vendosim përsëri një shtresë patate e mbi të, përsëri djathë.

Në një tas përziejmë kremin e kosit me 2 kokrra vezë, pak kripë dhe piper i zi. Pasi ta përziejmë mirë, e mbulojmë djathin që hodhëm mbi patate me kremin e kosit, e nivelojmë mirë dhe vendosim tavën në furrë në temperaturë 190 gradë Celsius për 50 minuta.

Programe të tjera

Shiko të gjitha