Receta e ditës - Role me gjizë e koper dhe supë me legume / Pjesa e dytë

2 Dhjetor 2019, 14:44

Supë me legume

Përbërësit: 

1 thelpi hudhër

2 cm xhinxher

1 qepë e kuqe

250 gr fileto pule

Kripë dhe piper i bardhë

2 karrota në feta

½ gotë bizele

1 gotë bishtaja të holla

800 ml lëng pule

¾ filxhan makarona të holla

3 lugë gjelle ketchup

Lëng limoni

3 bishta qepe të njoma

Vaj ulliri

Përgatitja:

Ngrohim vaji dhe kavardisim hudhrën për 1 minutë së bashku me xhinxherin të grirë hollë. Shtojmë qepën të grirë hollë, fileton e pulës në kubikë të vegjël, i kavardisim së bashku duke shtuar kripë dhe piper të bardhë. Shtojmë karrotat të prera hollë në rrathë, i trazojmë së bashku, shtojmë bizelet, bishtajat jeshile, të holla, të prera në gjatësi 2-3 cm. I trazojmë dhe shtojmë lëngun e pulës. Sapo të ziejë lëngu i pulës shtojmë makaronat dhe i lëmë të ziejnë për 10 minuta. Pasi te kenë zierë makaronat, rregullojmë shijen e supës duke shtuar ketchup, lëng limoni dhe në fund 3-4 qepë të njoma, por kryesisht vetëm bishtat, i presim hollë dhe i shtojmë në supë. Gjithçka gati për t'u servirur.

Programe të tjera

Shiko të gjitha