Receta e ditës - Tartë e kripur me patate dhe speca të mbushur me mish në salcë domate / Pjesa e dytë

11 Korrik 2019, 11:33

Receta e dytë: Speca të mbushur me mish në salcë domate

Përbërësit:

1 kg speca

2 kokrra qepë

500 gr mish të grirë

3 thelpinj hudhër

2 lgj majdanoz i grirë

1 lç piper i kuq

1 kokërr vezë

9 lgj oriz

kripë dhe piper i zi

4 lgj vaj ulirri

400 gr pure domate

1 lgj miell

2 gota ujë

Programe të tjera

Shiko të gjitha