Supë spinaqi nga zonja Albana

30 Qershor, 12:20

Supë spinaqi

Përbërësit:

  • 1 kg spinaq
  • 1 lgj miell
  • 3 thelpinj hudhër
  • 3 vezë
  • 200 gr ajkë kosi
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Marrim miellin dhe e kaurdisim me gjalpë, e shuajmë me bulion, shtojmë spinaqin dhe erëzat. Kosin e rrahim me vezët dhe e shtojmë te supa. E lëmë për disa minuta dhe e rregullojmë shijen.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha