"Ti nuk do rritesh më", vajza me nanizëm realizon ëndrrën e saj në sirtar

8 Dhjetor 2023, 12:36

Ardonita Sabedini, një vajzë shtatshkurtër me nanizëm nga Kosova tregoi në emisionin “Rreze Dielli” vështirësitë dhe paragjykimet e njerëzve vetëm pse ajo ishte më e shkurtër se të tjerët, por dhe forcën e brendshme për t’ia dalë në jetë, madje në vitin 2016 ajo është shpallur maturantja më e mirë e vitit në Kosovë dhe në Shqipëri. Ardonita tha se ndeshte shpesh komente si "ti s’do rritesh kurrë". Por sot, Ardonita është duke realizuar ëndrrën e saj të madhe, për t’u bërë stiliste, duke krijuar fustane festive e duke veshur shoqet dhe shokët e saj shtatshkurtër, madje ka stiluar veshje dhe për shumë vajza që janë imazhe publike në Kosovë.