Zhduket katër vite më parë babai i 3 fëmijëve/ Vajza: Gjyshja na fsheh të vërtetën, ai është gjallë

10 Maj, 18:18

Një 39-vjeçar nga Dibra rezulton i humbur që prej 20 korrikut të vitit 2017. Maksim Manaj u nis drejt Greqisë, nga ku humbi çdo kontakt me familjarët. Ai la pas 3 fëmijë dhe bashkëhsorten për të mos u bërë i gjallë për ta, që nga momenti që vendosi të largohej i vetëm, duke u premtuar se me të mbërritur në tokën helene do t’i njoftonte. Të paktën kështu kishte vepruar sa herë e ka bërë rrugën drejt Greqisë, ku më parë ka punuar në Kalkidhiki, si çoban. E ftuar në studion e emisionit 'Pa Gjurmë' vajza e tij më e madhe, Malvina tregon sesi mësuan nga gjyshja e tyre se babai kishte mbërritur në Greqi, por me ta nuk ka kontakt që prej 4 vitesh. 17-vjecarja nuk din të thotë arsyet pse babai u ka kthyer shpinën dhe arsyet që e pengojnë të flasë me ta. Në një lidhje telefonike edhe bashkëshortja e 39-vjeçarit, Miranda Manaj pohon se ka dijeni, që bashkëshorti është mirë, por për sa kohë nuk dinë vendodhjen e tij, e cila mbahet sekret edhe nga familja e Maksimit, për të dhe fëmijët është ende i humbur. 39-vjeçari kishte 5 muaj që ishte kthyer pranë familjes së tij në Dibër, kur vendosi të emigronte sërish. Në Greqi ai përdorte një tjetër identitet, të cilin familjarët nuk ia mësuan kurrë. Pas kaq vitesh nga humbja e 39-vjecarit bashkëshortja bashkë me tre fëmijët më e madhja 17 vjece, janë zhvendosur nga Dibra për të jetuar në fshatin Sukth të Durrësit ndërsa ende janë në pritje të një lajmi, lidhur me fatin e Maksim Manajt.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha