POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sali Lushaj dhe “Stresi” kërkojnë dorëheqjen e Xhafës, ministria goditet me vezë

Ka nisur nën thirrjet “Rama ik, Xhafaj ik, poshtë policia” protesta e sotme e opozitës në mjediset e jashtme të ministrisë së Brendshme.

Protestuesit janë mbledhur në pedonalen pranë ministrisë për të kërkuar dorëheqjen e ministrit, pas një materiali të shfaqur dje nga PD, që pretendon se implikon vëllain e ministrit në trafikun e drogës.

 Agron Xhafaj, vëllai i ministrit, përmes një letre publike deklaroi sot se do t’u dorëzohet autoriteteve italiane për të vuajtur një dënim të dhënë ndja tij në Itali.

Ndër protestuesit më aktivë në këtë tubim kanë qenë edhe ish-truproja i Sali Berishës, Sali Lushaj si dhe djali i tij, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e tij artistik “Stresi”.

Sali Lushaj është i njohur për praninë e tij në protestat e dhunshme. Ai ka qenë ndë rmë aktivët e grushtit të shtetit më 1998. Lushaj ishte shfaqur edhe në protetsën e kalimashit, ku u dogjën pikat e kalimit nga protestuesit.

Nga protesta e sotme e opozitës

Ndëkrohë, kryeministri Edi Rama, tha se duke u bazuar te një ekspertizë e huaj, ëhstë arritur në përfundimin se materiali i PD-së është një një montazh.

Protesta është konceptuar si simbolike dhe pa fjalime politike, por Edi Paloka, i pranishëm në tubim, i pyetur nga gazetarët tha se Edi rama do të pendohet për deklaratat e sotme, kur tha se materiali i PD për Agron Xhafën është një manipulim. 

Ministrat janë të lidhur me krimin, si Tahiri dhe Xhafaj. E dëgjuat prapë me akuzat për median dhe opozita, jo ata që kryen krimet, por ata që i zbulojnë krimet. U kthye prapë te historia me agjentë rusë. Kapet Tahiri, apo Xhafaj, ai thotë do të përgjigjet opozita, por në fund do të përgjigjet ai. Është shprehja ku nuk parë asgjë, ai do të pendohet për dekalratat që bëri sot. Protesta e sotme është vetëm një hap. Kjo histori sapo ka filluar, Rama nuk ka parë gjë akoma.

Edi Paloka, nënkryetar i PD


Ministria goditet me vezë 

 

/b.ha.
Komento

Komente

 • Fatosi-kosove: 16/05/2018 20:20

  Dhe merreni me mend shqiptar te dashur kush kerkon doreheqjen e ministrit,vrases dhe drogerash qe deklarohen vete para gazetareve si "stresi" qe perdor droge,po paloka ju duket me i mire,shifni kush jane ne proteste gati te gjithe nga republika e lazaratit,hahahahhahhaaahhhaaa kur k***at te flasin per moral,o shqiptar te mjer ne çfar dite kemi ardhe,po mungojka vetem millosheviqi,shesheli,arkani,gruevski,putini,dule e berat buzhala,vllaznit geci,qoviqi,vuqiqi,micotakisi,phy fare e ndyre Enver Hoxha do takishte qetesuar situaten per vetem pese minuta,ne fakt te gjithe keta ose kishin vrare veten ose kishin vrare njeritjetrin ose ishin bere ushtar te Envrit si dikur sali berisha dhe kishin ngrane njertitjetrin te gjalle,pse mendoni se noka nuk ha njeri te gjalle po ju dha rasti,po alibeaj ju duket ftyre njeriu,e salijani e grida ku dallojne nga shipanza,vetem pse jane "deputet",po paloka ju duket njeri ky,edhe millosheviqi dy kembe kishte dhe nje koke por krenohej kur vriste shqiptar dhe pinte gjakun e tyre,pse paloka nuk ka pire e sdo pije nese do i jepej rasti,sigurt se po edhe me shume se millosheviqi qepqe edhe nxenes i tij dhe i trajnuar per kete gje.

  Përgjigju
 • populli: 16/05/2018 15:54

  pd bashke me legenate e saje kerkone gjithmone rremoje hyy fllqsirate e kombite

  Përgjigju
 • Njetri: 16/05/2018 15:45

  Hahahaha sa proteste serioze stresi me jatin hahahaha me keta dy legena do heqin ministrin vetem pse jan keta dy kriminel aty kuptojeni vet

  Përgjigju
 • Njetri: 16/05/2018 15:45

  Hahahaha sa proteste serioze stresi me jatin hahahaha me keta dy legena do heqin ministrin vetem pse jan keta dy kriminel aty kuptojeni vet

  Përgjigju
 • Maks: 16/05/2018 14:42

  Ja kjo esht fytyra e vertet e pd

  Përgjigju
 • moderni: 16/05/2018 14:13

  Sali Lushaj eshte kriminel, si kerkoka dorheqje te ministrit te brendshem? Mos do edhe burgje pa hekura dhe pa roje? Shiko cfare llumi del ne proteste per PD.

  Përgjigju
 • Roza: 16/05/2018 13:43

  Keta rebele le te vijne ne Amerike e ta provoj e te hedhin veze mbi insitucionet e shtetit, si do terhiqen zvarre nga policia e do perfundojne ne kanal. Sa kohe te jete Saliu i lire nuk behet ai vend. Perse nuk hapet gjynaf per Krimet e renda te Saliut,

  Përgjigju
 • TA RRAS LALA: 16/05/2018 13:34

  Shikoni çfar turpi është për kombin Shqiptar një drogaxhi injorant me 5 klas shkoll kërkon dorheqejen e FATMIR XHAFËS njeri me dinjitet e moral të lart . E sali lushi e klyshi vet drogaxhi duan demokraci fundërrinat e kombit Shqiptar O ZOT PSE E KE DËNUAR KAQ RËND KTË KOMB .

  Përgjigju
 • Tirona: 16/05/2018 13:33

  Tille shteti kemi ne sa trembet ngasali lushket dhe Stres shkardhatash,qe tallet me policet e xhafes dhe cunat e tahirit,dhe me pas gjen strehen tek Arjan Cani zone e shterguar.Keto jan rrupallhonet Sali Ram Berishet qe e kane mare penge kete vend dhe askush spo i del zot,vetem Sali lushbushpepa eshte cubi i ketij vendi.

  Përgjigju
 • Tini: 16/05/2018 13:19

  Opozita ka te drejte te protestoj dhe te bej fotografi ,, por kur sheh persona qe kane perdorur dhune kundra shtetit dhe nuk denohen , shteti merr fund . Ne sgtetin ligjor nuk ka as cuba dhe as gangsterr se eshte ligji qe i tregon vendin dhe sa per Paloken ka kohe qe leh si qen por , ta bej prive te perdiri dhune , do ti ngrihet shumica e pipullit dhe te mis gjej vend ku te futet bashke me fakangat e tij . Vidio Palk u vertetua qe eshte montazh , prandaj ghuaj attre vajzave te PD me Alibej , Bardh dhe Salianji te behen gati per burg

  Përgjigju
 • albanian: 16/05/2018 13:04

  fisin mare e mrapsh ku ta keni , te gjithe isoj jeni , protestoni ju klyshat e saliut qe te vine ne pushtet kriminelet e juj. Del drogaxhiu proteston kunder drogaxhiut ose me mire " i thote delja dhise m'lohu "

  Përgjigju
 • I pa besushmi: 16/05/2018 12:58

  Perse prokuroria mban qendrim indiferent ndaj lushajve!?!?apo kane imunitet nga padroni sali!?!?!?

  Përgjigju
 • Vlora: 16/05/2018 12:57

  Ncncncn akoma PD me Sali Lushen ..

  Përgjigju
 • I pa besushmi: 16/05/2018 12:54

  " Perse rendi prokurori I perkedhel lushajt at dhe bir???!!!c eshte kjo sjellje liberale ndaj ketyre qenesh te saliut

  Përgjigju
 • populli: 16/05/2018 12:28

  jane te gjithe simpatizantet e pds dhe te lsi qe i paguajne pere te bere rremuje

  Përgjigju