A transmetohet koronavirusi nga miza apo kafshët shtëpiake te njeriu? Flet mjeku

"Kjo është interesante, nuk ka rekomandime për masa nga OBSH, por në Amerikë, po, për të mbajtur distancë. Koronavirusi ende nuk dihet nëse qarkullon në kafshët shtëpiake, me gjasë jo, nuk është tipike, por viruset e reja mund të kenë sjelle të pazakontë. Nuk ka fakte shkencore" tha mjeku Alban Ylli. Po nga miza a rrezikohemi? "Nuk ka asnjë fakt shkencor për këtë" tha mjeku. 


Lajmi kryesor:

Nga se vuani dhe a rrezikoni? Përgjigjet mjeku, pse fëmijët janë imunë, astmatikët të bëjnë kujdes! Shenjat e para të koronavirusit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti për targat, Basha: Kosova është sovrane, sa më shpejt ta kuptojë Beogradi aq më mirë do të jetë për Serbinë dhe rajonin