Adriana Kalaja: Mallkuar 99% e Tiranës që nuk del në protestë, jeni të gjithë me Veliajn

Adriana Kalaja: Mallkuar 99% e Tiranës që nuk del në protestë, jeni të gjithë me Veliajn

Adriana Kalaja

1715687309_kalaja.JPG

Nuk e ka mbajtur dot frustrimin e braktisjes për herë të 7-të të protestës së Rithemelimit nga protestuesit dhe Adriana Kalaja ka mallkuar të gjithë qytetarët e Tiranës, për të cilët tha se janë me Erion Veliajn prandaj s’dalin në protestë.

“Çdo parti opozitare që sot nuk del të protestojnë, automatikisht është në krah të Veliajt dhe do merrnin përgjigjen e merituar në momentin më të parë. Çdo qytetar i Tiranës që nuk guxon të dalë këtu ka të njëjtin mentalitet si Veliaj”, ka thënë Kalaja.

Por, duke parë rezultatin e zgjedhjeve të 2023, kur Erion Veliaj fitoi me mbi 60 mijë vota kundër Belind Këlliçit, që është edhe fitorja më e thellë në historinë e zgjedhjeve në Tiranë, duket se pohimi i Kalasë është i vërtetë.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi dhe PL protestë me molotov drejt bashkisë së Tiranës, injorojnë thirrjen e policisë! Heqin gardhin metalik


G.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Protesta para bashkisë Tiranë, Rithemelimi dhe PL pa organizim! Vetëm një grusht militantësh

Protesta para bashkisë Tiranë, Rithemelimi dhe PL pa organizim! Vetëm një grusht militantësh