Berisha akuza Manjës: Nxore sekretin hetimor për arrestimin e Dakos! Ministri: Shumë shpejt do të përballesh me drejtësinë

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe ministri i Drejtësisë Ulsi Manjën janë përplasur në Kuvend e shkak për këtë është bërë arrestimi i ish-kryebashkiakut socialist Vangjush Dako nga SPAK. Berisha hodhi akuza ndaj Manjës për të cilin u shpreh se ka dekonspiruar sekretin hetimor për arrestimin e Dakos.

‘Prit se do të kthehem edhe ty tani. Se ti vendin e ke te Gjushi. Se je ti që njoftove Gjushin katër ditë përpara, dhe dekonspirove dhe tani i thonë SKAP-it, kush ta nxori sekretin? Ulsi Manja e nxori sekretin. Se ky është njeriu i pazareve të Edi Ramës. Ky merr përsipër të gjitha pazaret. Kush ia tha Gjushit? Ti ia the. I gjithë Durrësi flet për ty, ke nxjerrë sekretin. Se je ti një lloj Jagoje, që ke vetëm veten shok, dhe mos më ndërpri të lutem shumë. Ky është komisioneri i shitjes së të dhënave, figura zyrtare më qesharake e planetit, që pretendon se ka një ligj dhe zbaton një ligj dhe që ligji, jo një dy, por i thyhet 1 milion herë, dhe ligji shkelmohet për të ndihmuar së pari armiqtë e Shqipërisë, duke nxjerrë në shesh të gjithë organigramën dhe të dhënat e Shërbimit Informativ Kombëtar.’- u shpreh Berisha.

Nga ana tjetër, Manja tha se Berisha ka frikë pasi do të përballet me drejtësinë e re.

‘Unë edhe ti do të shkojmë para drejtësisë, ti do të shkosh para meje. Mezi e pres këtë ditë. Unë për këtë ditë kam pritur. Shoh që sot më i shqetësuar je ti sesa unë për këtë drejtësinë e re. Sa herë të dal me ty në shesh të Mejdanit që qytetarët të zgjedhin ty ose mua, do të të mund gjithnjë.’- u shpreh Manja.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Arrestimi i Dakos përplas Berishën me PS-në! Balla: Ti Sali do vazhdosh t'i hash atë që s’thuhet PS-së! Irritohet Noka: Të përjashtohet nga seanca


M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbëri: 08/06/2023 14:32

    SPAK + gjykata + PS = krimi i organizuar …!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç