Berisha shkel sërish arrestin shtëpiak, fut në shtëpi ish-eurodeputetin gjerman Brook

Berisha shkel sërish arrestin shtëpiak, fut në shtëpi ish-eurodeputetin gjerman Brook

Sali Berisha dhe Ish-eurodeputeti gjerman i CDU-së, Elmar Brok

Sali Berisha ka thyer sërish masën e arrestit të shtëpisë, duke ftuar këtë të martë në shtëpinë e tij ish-eurodeputetit gjerman i CDU-së, Elmar Brok. Ky i fundit në vendin e Berishës, nga dritarja e shtëpisë, ka mbajtur një fjalim.

Kjo nuk është hera e parë që Berisha thyen masën e sigurisë “arrest shtëpie”, pasi pak javë më parë lejoi të futen në ambientet e shtëpisë gazetarët e Rai3.

Ish-Kryeministri Berisha ndodhet në arrest shtëpie që prej fundit të dhjetorit të kaluar, pasi më parë kishte refuzuar vendimin e gjykatës për detyrim paraqitje. Berisha akuzohet për korrupsion pasiv pasi ndihmoi dhëndrin e tij për privatizimin e kompleksit Partizani.

B.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LORA: 15/05/2024 11:39

  Ish-i gjermon eurodeputet i ben temena ish-it ne maje te penxherese.Thiatro free Besoj ,jane ne rradhe Doris Pack ,Grosruk,,,,e co ish-ash. Dhimbje,perballe drejtesise qe po pres,se keto temenara daroviten me parate e grabitura shiptarve. Deri kur,k'shtu ma ?

  Përgjigju
 • gjerman: 15/05/2024 08:20

  ky bruku ktu ne gjermani esht si kujtim gjuzi atje ne shqiperi

  Përgjigju
 • Tirona: 15/05/2024 07:39

  Rastësisht kalova me makin dje te rrugica antikomtare dhe më panë sytë "liridashësin" "intelektualin"e "mëndjendrriturin" Sali Lusha .. ky ven SBOHET MO. Akoma dilni o popull i lodh për Ramë e Berishë e kompani...

  Përgjigju
  • Arben: 15/05/2024 08:20

   Ky vend bohet, dhe po bohet me se zbënë, duan apo nuk duan disa lusha ????. KLM

 • Iris: 15/05/2024 01:47

  Per cdo here qe Trump ka shkelur /gag order/eshte gjobitur nga gjykatesi dhe per shkelje me te renda e ka paralajmeruar qe gjobat do te zevendesohen me burg.Berisha po ben shkelje me te renda.Eshte tjeter gje te tolerosh percatjet e lajthitura cdo nate ne mikrofon, ne dritare te nje plakushi qe e kujton veten qendra e botes e tjeter gje kur takon /vizitore/ qe nuk duhet t'i takoje. Ku jane gjykata e SPAK-u?!

  Përgjigju
 • Camzburg.de: 14/05/2024 23:21

  Po pse akoma besoni në arrestin e shtëpisë së Berishës ju o njerëz..!? Berisha bëri ç’ishte e mundur që t’a fitonte këtë të drejtë,se ‘bashkpunoi’ për gjithçka e me të gjithë ,që t’i vinte nga drejtësia një vendim të tillë ,që ai si i moshuar nuk mund të lëviz poshtë e lartë nëpër mitingje ,prandaj u gjet një zgjidhje dhe iu dha një ‘dënim’,ai do të kontrollonte nga dritarja tash e tutje këdo kush hyn e kush del në rrugicën e tij dhe do të komunikojë me njerzit që grumbullohen me megafon,që ato të shpërndahen dhe të mos rrinë para penxheres së tij ,por të shkojne para dritareve tê lali Erit në bashki,( ligji nuk e parashikon ndalimin me megafon) dhe derën do t’a mbaj hapur për këdo që don t’i bëjë vizitë,qoftë ky edhe gjerman ( ligji nuk e parashikon ndalimin e vizitës së të huajve).... Doni më për Belulin..

  Përgjigju
 • Real: 14/05/2024 23:20

  Kur e ka zbatuar dhe respektuar ligjin ndonjehere ky bajraktar? Nuk habitemi me Berishen, habitemi me SPAK qe nuk po ngre akuze dhe po sillet si parti politike. O te ngrihet akuze dhe te izolohet si duhet ose lirojeni dhe mos e beni faktor.

  Përgjigju
 • I pandehuri Berisha: 14/05/2024 22:32

  Edhe SPAK na e mori të keqen. U zbyth para kriminelit Berisha. Të kishin ndodhur këto shkelje qoftë edhe njëherë, jo më të përseritura, ne cilin do vend që Ka njëfarë drejtësie, ai do të ishte brenda tashmë. Drejtësia e re...e pjerdhur edhe kjo.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Aktori Mehmi Malkaj në protestën para bashkisë Tiranë: Mbushni xhepat me gurë, kjo qeveri po na shkel

Aktori Mehmi Malkaj në protestën para bashkisë Tiranë: Mbushni xhepat me gurë, kjo qeveri po na shkel