‘Britma drithëruese’...VIDEO nga momenti kur rojet bregdetare turke godasin me litar e shkopinjtë emigrantët në Egje

TURQI- Një video drithëruese është publikuar nga mediat greke, ku shihen se si disa emigrantë të jashtëligjshëm goditen me shkopa e litarë nga rojet bregdetare turke.

Video, e cila është filmuar në detin Egje sjell pamje vërtetë të trishta, ku dëgjohen britmat e emigrantëve që po dhunohet. Kjo është publikuar nga Ministri i Emigracionit dhe Azilit në Greqi, Notis Mitarakis.

“Kjo është një provë e mëtejshme e instrumentalizimit të flukseve migratore nga Turqia ”, thotë Notis Mitarakis.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 05/10/2022 20:32

    Turq vk se do ua shikojm trimerin edhe pak ketyre se u duket vetja ne kohen e shpatave.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A është bërë sa duhet për rininë në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

Rikthehen reshjet e shiut, si parashikohet moti për sot

Rikthehen reshjet e shiut, si parashikohet moti për sot