Çfarë po 'gatuhet'?! Një ditë pas protestës, Monika Kryemadhi i shkon në shtëpi Lulzim Bashës (FOTO)

Makina e Monika Kryemadhit, parkuar poshtë shtëpisë së Lulzim Bashës

Këtë mëngjes, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, i ka shkuar në shtëpi liderit demokrat Lulzim Basha. Shqiptarja.com mëson se Kryemadhi është takuar me kryedemokratin në shtëpinë e tij pranë Liqenit Artificial, tek ish-stadiumi "Qemal Stafa" ku po ndërtohet Arena Kombëtare. Shqiptarja.com ka siguruar edhe një foto ekskluzive të makinës së Kryemadhit parkuar poshtë pallatit ku banon Lulzim Basha. 

Nuk është hera e parë që Monika Kryemadhi që i shkon në lagje Lulzim Bashës. Më parë Shqiptarja.com publikoi një video ekskluzive, teksa kryetarja e LSI-së takonte në një lokal poshtë shtëpisë së Bashës, bashkëshorten e liderit të opozitës, Aurela Bashën.

Dje opozita e bashkuar joparlamentare zhvilloi protestën e gjashtë kombëtare kundër qeverisë, e para protestë paqësore që erdhi pas presionit të SHBA-ve dhe BE-së. Protesta u mbyll shpejt dhe udhëheqësit politikë u kujdesën të mos kishte përplasje me policinë. Kryedemokrati Lulzim Basha tha se tashmë është koha për zgjidhje politike, por si kusht duhet largimi i Ramës. Zgjedhej pa opozitën nuk ka - theksoi ai, ndërsa kryetarja e LSI-së, Kryemadhi bëri thirrje për të mos pasur akte dhunë në protestë, pasi këto veprime nuk do të ishin gjë tjetër, veçse pikë për Edi Rama.

Ndërkombëtarët, konkretisht Gjermania ka shprehur gatishmërinë për të ndërmjetësuar krizën politike në Shqipëri, por Basha i ka vendosur kusht Berlinit për dialogun duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Kreu i qeverisë Edi Rama është shprehur i gatshëm për dialog, por se data 30 qershor nuk negociohet. Presidenti Meta shprehu gatishmërinë për të shtyrë datën e zgjedhjeve nëse ka vullnet politik duke dorëzuar edhe mandatin e tij për zgjidhjen e krizës.

G.M./m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Donela: 27/05/2019 11:21

  Do gatuaj ndonje ngjale se per ato eshte njeshe kjo dhe likja,e me pas ndonje hasude se kaq di kjo,pune baxhellash e kuptoni vete ju.

  Përgjigju
 • avduli qe u nguli: 26/05/2019 21:02

  vajti ti gatuaj bashes se e ka gruan ne holland pastaj do........ se liruaeshte ne tropoj po kercen dhe s ka ngen e monikes pastaj do shikojn dhe filxhania

  Përgjigju
 • life: 26/05/2019 20:21

  MONA shkon per dema,por ka gjetur njeriun e gabuar se me duket BASHA kerkon vet dema

  Përgjigju
 • Jerry: 26/05/2019 18:37

  Po gatuhet tasqebap me loçe prifti qe tngopen shqipot e skamur.

  Përgjigju
  • Fredi: 26/05/2019 22:45

   Ik ore

 • Emigranti: 26/05/2019 14:15

  Po vendosin se ne ke shtet te Amerikes Latine te zhduken se po e ndjejne fundin..

  Përgjigju
 • Kapslliku: 26/05/2019 13:18

  Po ngjizet prap nexhmije kryemadhi me enver bashen, hajt me nje diktatur te re ishalla, zoti ju rujt se vetem juve ju kemi

  Përgjigju
 • toni: 26/05/2019 12:37

  shikojne filxhanin

  Përgjigju
 • Free: 26/05/2019 12:01

  ta shikoje popullimi se ku jeton Luli bukul dhe me cfare lluksi udheton Mona e varfer

  Përgjigju
 • Fallxhorja: 26/05/2019 11:58

  Moj korbe...Jane duke shikuar filxhanet qe te permbysin Edin!? Monika:-Perbyse o zot mbi mua te shpetoi Skiperia!

  Përgjigju
 • DREJTËSIA PO VJEN: 26/05/2019 11:01

  DHE PO I LË PA GJUM,,cfar do gatuajn?nji m,,, të madh,,pi iu dridhen leqet

  Përgjigju
 • Paçja: 26/05/2019 10:44

  Po gatuajn paçe me koken e tyre...t cilen do ta haj grupi paçe rakis

  Përgjigju