POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dhuna e opozitës para Kryeministrisë/ Mes protestuesve të arrestuar edhe 'Ujku i Cërrikut'

Mes të arrestuarve për protestën e dhunshme të opozitës sot para Kryeministrisë është edhe i ashtuquajturi "Ujku i Cërrikut". Saimir Servet Rexhep, 42 vjeç është prangosur nga komisariati i policisë së Cërrikut për llogari të policisë së Tiranës. Sipas policisë, personazhi atipik ka qenë mes grupit të protestuesve të dhunshëm që çau kordonin e policisë dhe sulmoi ndërtesën qeveritare, ku u shkatërruan edhe dy vepra artistike (Lexo këtu). Mësohet se "Ujku i Cërrikut" është dërguar mbrëmjen e sotme në ambientet e Drejtorisë së Policisë të Tiranës.  

"Ujku i Cërrikut" ishte protagonist i padiskutueshëm i protestës së sotme. Edhe në një prononcim për Report Tv ai u shpreh i revoltuar me kryeministrin Edi Rama kur kërkoi largimin e tij pasi siç tha e ka lënë popullin pa bukë (Lexo këtu). 

“Ujku i Cërrikut”, u bë i “famshëm” në disa dalje në media. Të njohur e bëri Arian Çani duke e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë’ nga ku “Ujku i Cërrikut" jepte mesazhe "befasuese". “Ujku” shfaqte "talentin" e tij teksa sulmonte personazhet e tjerë në emisionin e Arian Çanit. Ndërsa tashmë është bërë pjesë edhe e politikës, duke dalë hapur në mbështetje të opozitës. Gja të cilën e tregoi edhe gjatë çadrës së opozitës në 2017 (Lexo këtu).  

"Ujku i Cërrikut" është personazh i njohur edhe për policinë pasi në të kaluarën është dënuar me 6 vite burg për trafik droge. 

l.q./b.ha.
Komento

Komente

 • 0000: 17/02/2019 10:15

  Do kishte qene gjeja ma e bukur qe protesta te ishte paqesore ekonomike dhe jo politike,ku mos te mungonin pankartat,si ulni cmimin e karburantit sa ne Kosove,ulni moshen e pensionit si ne France qe e uli Macroni,ulni cmimin e biletes se autobuzit 300 leke sa ka qene,ulni cmimin e korentit,ulni cmimin e ujit e plot te tjera qe na rendojne shume ne buxhetin familjar se nuk me plasi te vije Luli e Monika ne pushtet dy superhajdutat me te medhenj te ballkanit.

  Përgjigju
  • Robshi: 17/02/2019 16:01

   Ndersa mua nuk me plas fare se kush i realizon mjafton te zhduk ate qe i ka vene rritur dhe shpikur keto taksa fatura detyrime...erdhi nje familjar i imi nga kanadaja dje e pyeta per cmimin e naftes dhe me tha 98cent rroga minimale 2200 doll kupton paguajme 2fishin e cmimit te nje kanadezi...jane ngulitur njerezit rama rama 1deshtak qe né fund te kohes se tij do kuptojne njerezit sa dem ka bere...

 • No comment: 17/02/2019 08:40

  Duket si Frocio_Finok,tamam kryetar i LGTB..Tallen..,llumi me Popullin e thjeshte..

  Përgjigju
  • Robshi: 17/02/2019 09:25

   Po te ishte i majte do thoje duket si bred pit nejse...sa per sqarim vota e ketij eshte e barabarte me voten tende te nje doktorri apo presidentit...

 • dulja: 17/02/2019 05:59

  ja dhe ujku i pds ka dale pere donje kerme gordhen pere te grene

  Përgjigju
 • Toni: 17/02/2019 02:08

  Budallenjt shkun ne protest

  Përgjigju
  • as nje parti: 17/02/2019 17:36

   pse ju te 21 janarit ishit te mencur qe bet protest

 • Rruqja: 16/02/2019 23:40

  Asht ne gare ky uku i cerrikut me ujqerit qe jane vesh me imunitetin e deputetit si uku plak Dali Ulkonja 2 lulxim Cakalli 3 Monika gorja ..4Flamur Cakalli .5 Strazimir Muti .6 Alunej Qorri e shum e shum ujqer te tjere .

  Përgjigju
 • Jinglateri: 16/02/2019 23:19

  A ju cafte ujku o kafshe qe meri me kesi lo*esh

  Përgjigju