Drejtësia e re, KLGJ pa anëtar, drejt skadimit afati për të aplikuar

Drejtësia e re, KLGJ pa anëtar, drejt skadimit afati për të aplikuar

Foto ilustruese

Kur kanë mbetur më pak se 72 orë deri në skadimin e afatit që gjyqtarët e apeleve në rrethe kanë për të kandiduar si pjesë e Këshillit të Lartë Gjyqësor, asnjë prej tyre nuk ka shfaqur interes për këtë post. ReportTv është interesuar pranë gjykatës së Lartë e cila më 22 gusht rishpalli vakancën në KLGj, dhe përgjigja e marrë ishte se nga ajo datë e deri më sot kur shënon 3 shtator 2018 asnjë aplikim nuk është regjistruar.

Me shkarkimin nga vettingu të gjyqtarit të apelit Durrës Besim Trezhnjeva njëherazi dhe anëtar në KLGJ vendi i tij ka mbetur bosh, duke futur në ngërç dhe KLGJ e cila nuk mund të mblidhet me një anëtar më pak. Edhe ambasada amerikane u bëri thirrje pak ditë më parë gjyqtarëve të aplikojnë për t’’u bërë pjesë e KLGJ por kjo thirrje duket sikur nuk i ka bindur asnjë prej tyre të bëhen pjesë e KLGj-s.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Plani B: 03/09/2018 23:13

    Amerika duhet te vere ne zbatim planin B,sepse kasta e korruptuar nuk kane interes te ngrihen institucionet e zbatimit te ligjit.Zvarritja e metejshme e demoralizon popullin te cilet kane te vetmen shprese tek SHBA.ZOTI DHE AMERIKA NDIHMOFTE KETE KOMB.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Korçë/ Fermerët shqiptarë dëmtohen nga misri serb i importit! Eksperti: Prodhimi 45 mijë tonë misër, çmimi nën kosto

Korçë/ Fermerët shqiptarë dëmtohen nga misri serb i importit! Eksperti: Prodhimi 45 mijë tonë misër, çmimi nën kosto