Ekspertiza paraprake/ Klodjan Rasha nuk ka marrë asnjë plumb në kokë! Pritet përgjigja e armës nëse është prekur nga 25-vjeçari

Klodjan Rasha

Del ekspertiza paraprake për 25-vjeçarin, Klodjan Rasha  që u vra nga polici. Report Tv mëson se Rasha nuk ka marrë asnjë plumb në kokë.

Kjo pas këqyrjes së trupit të pajetë të të ndjerit dhe sipas relacionit për masë sigurie që ka bërë prokuroria ndaj policit.

Arma e policit ka bërë 2 qitje ndërsa 1 plumb e ka kapur Rashën në pjesën e pasme të shpatullës.

Plumbi i ka prekur një organ jetik e për pasojë i ka shkaktuar vdekjen ndërsa plumbi tjetër nuk e ka prekur fare.

Prokuroria tashmë është në pritje të ekspertizës për gjurmët datiloskopike (gishtërinjve) tek arma nëse ajo ka qenë në dorën e Rashës.

Të dy efektivët e policisë që kanë ndjekur Rashën deklaruan se 25-vjeçari ka patur një send në dukje si armë që e kanë nxjerrë nga brezi. "I kemi kërkuar të ndalojë, ka ikur me vrap. Kemi mbushur armët e jemi nisur ndjekjen" - thonë ata.

I riu mbeti i vrarë orët e para të mëngjesit të 8 dhjetorit në rrugën 'Dritan Hoxha' në kryeqytet, pak metra larg shtëpisë nga efektivi i policisë me iniciale N.H. Referuar njoftimit zyrtar, ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:45, atëherë kur në fuqi ishte ora policore, ku sipas SHÇBA, Klodjan Rasha, ka kryer disa veprime të dyshimta e për pasojë patrulla e Shërbimit e përbërë nga 2 punonjës i kanë bërë thirrje që të ndalojë.

Këtij urdhri, Rasha nuk i është përgjigjur, duke u larguar me vrap. Në këto kushte, 2 punonjës së Patrullës së Shërbimit kanë kërkuar përforcime, pasi sipas tyre ai kishte me vete një send në dukje armë zjarri, por duke mos e specifikuar saktësisht. Teksa Rasha po largohej me shpejtësi, ai është përballur me efektivin e policisë i cili kishte ardhur për përforcime dhe pasi nuk arriti që ta prangoste ka qëlluar në drejtim të tij.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento

Komente

 • Scutari: 10/12/2020 09:22

  Askush pervec atyre qe kane qene ate nate balle per balle nuk e di se si eshte e verteta!! Njeri prej tyre ka vdekur, tjetri eshte gjalle! Prokuroria po heton dhe rezultatet do te percillen ne gjykate! Deri atehere mbajeni gojen dhe mos beni shkencetarin dhe detektivin!

  Përgjigju
 • JamKushJam: 10/12/2020 04:11

  Ka pergjegjesi Lleshaj sa c’ka pergjegjesi Lulushka dhe Sala se gjuajten policet e tij 4 veta ne 4 Janar!!!!!!!!!!! Apo atehere ishte andallim loje se e dhane urdhrin vete?????

  Përgjigju
 • Do ta kishin qelluar kudo: 09/12/2020 23:43

  4 ore pas shtetrrethimit. I pabindur ndaj urdherit te policise per tu ndalur. Me gjeste minimalisht ekuivoke perballe policise, nxjerr objekt nga brezi, iken me vrap. Patrulla lajmeron per person potencialisht te armatosur. I pabindur per here te dyte perballe perforcimit te policise. Ne erresiren e mesit te nje nate dimri. Ne ket skenar, kudo ne bote, oficeri i policise, instinktivisht dhe profesionalisht pergjigjet me zjarr. Per mendimin tim shumekush ne Tirane po ja fut kot, duke sha policine per diktature, dhune e me rradhe.

  Përgjigju
  • Ligji: 10/12/2020 10:58

   Kudo ne bot ligji esht ndryshe per perdorimin e armeve te zjarrit.kudo ne bot ka rregulla shoku.ka edhe ketu pavaresisht se nuk zbatohen.rregulli ketunise ligji shqiptar thot qart qe ne fillim i ben thirje te hedhi armen e zjarrit.oastaj qellon ne ajer nese ste binden.pastaj i qellon nga kembet dhe ne fund drejt .polici ka pershoehtuar proceduren.direktw ka gjuantur ne trup.pavaresisht se un jam me policin sepse normalisht besoj se ka pasur frik per heten e tij dhe ka menduar sa te qaj nena ime me mir te qaj bena e tij perseri sioas ligjit polici esht fajtor dhe e kam te sigurt qe do denohet sepse politika do e shesi e do bej sikur respekton ligjin .duhet ndryshuar ligji ne menyr qe polici te mbos mbetet hetim si rasti inketij fakirit qe do shkoj ne burg

 • Bruno: 09/12/2020 21:54

  Ngadale, ngadale expertiza do te provoje qe i ndjeri nuk eshte prekur nga arma e policit, Jane elemente keqdashes qe e kane sajuar, me siguri per te destibilizuar Shqiperine dhe qeverine tone te lavdishme. Mjeri prinderit e shkrete çfare fatekeqesie i ka rene.

  Përgjigju
  • Brunilda: 10/12/2020 00:39

   Ngadale, ngadale do na dale se ky tipi nuk ishte edhe aq i urte, denoncimet ne polici per ushtrim dhune e precedente te tjere penal ! Po ashtu do dal qe nuk del kush per te ble cigare ne 2 te nates me revole ne brez ! Po ashtu do dal qe nuk eshte qelluar ne koke e as sepse ishte pa maske !Askush nuk po mbron policin, keshtu qe nuk kuptohet kunder kujt po protestohet ..e aq me pak ju shpellaret e Cecenet PD-se mos beni moral..nxorret sot nje te semure mendore,e perdoret si mish per top, e hodhet ne mes te rremujes qe te thoshte se ishte motra e te ndjerit , kjo tregon cfare respekti keni ju per te ndjerin , per familjen e tij ,,fare e keqe!

  • Elsei: 09/12/2020 23:02

   Po e lexon artikullin ti? Se ne artikull e ke te shkruar qe ARMA E POLICIT KA SHKREPUR 2 PLUMBA DHE NJERI (ne shpatull) E KA VRARE!! Lexo njehere

  • Ana: 09/12/2020 22:39

   Polici ngaterroi mushmollat me armen.Ngushellime familjes.Mjer ku ndodh.Por tani kete pune do bejne si e si te nxjerrin te pa fajshem policin qe behet trim me mushmolkat

 • Shqiptari: 09/12/2020 21:18

  Mirmbrema Mëshira e Zotit të Madherishem qofte mbi te ndjerin-Klodian Rasha! O gazeta, o media, o lajmi, po cfare rendesie ka ku e ka marre plumbin, cfare eshte ky lajm ne perditesim. Nuk dua te pergojoj efektivin, nuk kam informacion per te, as Ai nuk e ka dashur kete qe ndodhi, POR, Nje gje nuk e kuptoj cfare doni te tregoni se nuk ka marre plumb ne koke, apo thjesht gazetari ka te njohur ne polici, prokurori, ekspert mjeko-ligjor, ekspert kriminalist, dhe ka marre informacion prej, per arsye se eshte bere kqyrja e vendit te ngjarjes, kqyrja e kufomes, dhe jane konstatuar edhe plaget ne trupin e te ndjerit. Zoti e di me se miri, por policia, pa dashur ti fyej te gjithe, ” i vë këmbën në fyt më të dobtit “. Falemnderit

  Përgjigju
  • Eri: 09/12/2020 22:40

   Do të sqarojë opinionin se nuk është ekzekutuar siç e trumbezojnë fisa sr medrmek polico i ka qelluar ne kpke nga afer duke aludiar se ka fashir dhe ka pasur qëllim ta vrase×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha dhe pasoja fatale e “atvrasjes” me 8 vite vonesë!