Ekstradimi i Ben Qimes nis nga
e para, çështja kthehet në Fie

TIRANE- Ekstradimi i biznesmenit të Fierit Arben Isufaj, që njihet ndryshme me nofkën “Ben Qimja”, ka hyrë në një udhëkryq tepër të ndërlikuar dhe që mund të sjellë dështimin e ekstradimit të tij në Itali. Situata është përkeqësuar pas një vendimi të Gjykatës së Lartë, e cila pak kohë më parë ka marrë një vendim, duke vendosur të pranojë kërkesën e avokatëve mbrojtës të Isufajt, për kalimin e dosjes penale për shqyrtim në gjykatën e Fierit dhe jo në atë të Tiranës ku është zhvilluar.
 

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Helidon Gjergji çel ekspozitë në kryeministri, mesazhi i artistit: Kur fëmijët u shkëputën nga interneti, idetë e tyre ishin të mrekullueshme