Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë

Euro 2024/ Eriksen rikthehet me gol në Evropian dhe vendos rekord, Danimarka barazon 1-1 me Slloveninë

Moment nga ndeshja

Stuttgart, Gjermani - Sllovenia dhe Danimarka barazuan 1-1 në raundin e parë të Euro 2024 për Grupin C. Ndeshja në stadiumin e Stuttgartit u zhbllokua pas vetëm 17 minutave lojë nga Cristian Eriksen. 32-vjeçari që tre vite më parë alarmoi botën duke u rrëzuar në fushë pas një arresti kardiak për Euro 2020 ka vendosur rekord, duke u bërë lojtari më i vjetër që shënon për Danimarkën në një Evropian.

Megjithëse Danimarka u duk se kontrolloi lojën, perla e Janza në minutën e 77-të të ndeshjes vendosi ekuilibrat në 1-1. Skuadrat ndajnë kështu nga një pikë, teksa në 21:00 po për këtë grup luhet Serbi - Angli.

Kjo e dielë sportive nisi në orën 15:00, aty ku Holanda fitoi 1-2 kundër Polonisë në Grupin D.

Notat e ndeshjes:

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Rikthim në 2008-n, pse u rimbyllën listat e deputetëve?!

Ylli Pata: Rikthim në 2008-n, pse u rimbyllën listat e deputetëve?!