FOTOLAJM/ 111 vjetori i pavarësisë, Google bën surprizën e veçantë, ‘vishet kuqezi’

FOTOLAJM/ 111 vjetori i pavarësisë, Google bën surprizën e veçantë, ‘vishet kuqezi’

Google i 'veshur' kuqezi

Në 111 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, Google ka bërë një ‘surprizë’ në këtë ditë të shënuar për shqiptarët.

Google ka ‘ndryshuar imazhin’ dhe është veshur kuqezi në nder të shpalljes së pavarësisë të Shqipërisë.

Shqipëria feston sot 111 vite nga krijimi i shtetit. Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur. 28 Nëntori njihet ndryshe edhe si Dita e Flamurit, një ditë e rëndësishme për mbarë shqiptarët në trevat shqiptare dhe anembanë botës.

Google i 'veshur' kuqezi

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Edi: 28/11/2023 09:43

  Vetem per perdoruesit me IP nga Shqiperia. Google aq qe nuk i fishkellehet per Shqiperine e as nuk na njeh akoma si shtet pasi: 1. Ne Youtube nuk mund te hapen kanal me vendndodhje Shqiperi. 2. Adsense nuk pranon reklama ne gjuhen Shqipe.

  Përgjigju
 • Google: 28/11/2023 09:28

  Vishet vetem per ne shqiperi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku