Gjyqi për Luan Dacin/ Shorti përzgjedh gjyqtaren, më 25 shtator seanca e parë

Luan Daci

TIRANË- Gjyqtarja Ilirjana Olldashi është përzgjedhur me short për gjykimin e procesit ndaj gjyqtarit Luan Daci, i cili akuzohet për falsifikim. Report Tv mëson se seanca e parë për anëtarin e KPS-së, tashmë të pezulluar do të jetë në datën 25 shtator 2020.

Luan Daci u pezullua dje pasi është marrë i pandehur për falsifikim të dokumenteve. Daci u pezullua në 20 maj të këtij viti dhe u mor në hetim nga Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsion por Apeli e rrëzoi vendimin duke e rikthyer në detyrën gjyqtarin vetëm 2 javë më pas.

Tashmë ai është marrë zyrtarisht i pandehur dhe bazuar te ligji në fuqi çdo prokuror apo gjyqtar që merret i pandehur pezullohet automatikisht deri në përfundim të gjyqit.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Thaçi takon Veliajn dhe thotë fjalët më të mira për Tiranën: Puna juaj, shembull për kryetarët e kryeqyteteve të rajonit