Greqi/ U përfshinë në një sulm të përgjakshëm, arrestohet shqiptari dhe rusi

Greqi/ U përfshinë në një sulm të përgjakshëm, arrestohet shqiptari dhe rusi

Greqi

GREQI-Një 30-vjeçar me origjinë shqiptare dhe një 46-vjeçar me origjinë ruse janë arrestuar në Greqi pasi u përfshinë në një sulm të përgjakshëm në një mini market në orët e vona të së shtunës (15 qershor) në Chania.

Të dy personat janë parë mbrëmjen e së dielës, më 16 qershor në një pallat në zonën e Bashkisë Platanias ku ishin fshehur.

Ata kanë goditur pronarin sirian 58-vjeçar të minimarketit me shkop druri dhe kanë plagosur dy djemtë e tij 32 dhe 34 vjeç, ku ky i fundit është qëlluar me armë në gju.

Pasi ka qëlluar autori është larguar me motor së bashku me shqiptarin, i cili është i njohur për autoritetet greke, shkruan prothotema.gr.

Xh.K/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shkëmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shkëmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira