Hiqet flamuri helen në Sarandë
reagojnë grekët: Po na provokojnë

Hiqet flamuri helen në Sarandë<br />reagojnë grekët: Po na provokojnë
PBDNJ dhe organizata ‘’OMONIA’’ përmes një komunikate kanë denoncuar dhunimin e flamurit grek në zyrat qendrore në Sarandë.
 
Organizata ‘’OMONIA’’ deklaron se për herë të tretë brenda vitit persona të paidentifikuar hoqën flamurin grek nga zyrat e tyre në qytetin e Sarandës.
 
Për ‘’OMONIA’’-n ky veprim provokon ndjenjat e të gjithë heleneve dhe çdo qytetari që mendon në mënyrë të shëndetshme, ndërsa bën thirrje për drejtësi.

Deklarata e plotë
Sot, orët e para të mëngjesit, persona të paidentifikuar hoqën flamurin Grek nga zyrat e Omonias në qytetin e Sarandës.
 
Për herë të tretë brenda një viti persona të paidentifikuar dhunuan flamurin Grek në zyrat qendrore të ‘’Bashkimit Demokratik të Minoritetit Etnik Grek -OMONIA’’  në Sarandë.
 
Fyerja ndaj simbolit tonë kombëtar, provokon ndjenjat e të gjithë Heleneve  dhe çdo qytetari që mendon në mënyrë të shëndetshme.
 
Bëjmë thirrje ndaj organeve shtetërore të tregojnë ndjeshmërinë e duhur që të shoqërohen në drejtësi shkaktaret.

OMONIA
(Flamuri grek i hequr nga zyrat e OMONIA-s)

OMONIA
(Flamuri grek ne zyrat e OMONIA-s si ishte me pare)


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ukraina përkujton masakrën e Buçës

Ukraina përkujton masakrën e Buçës