I shtruar prej 5 ditësh te 'Shefqet Ndroqi', COVID i merr jetën policit në Elbasan

Foto ilustruese

Një tjetër humbje jete nga rradhët e policisë është shënuar ditën e sotme.

Sot ka ndërruar jetë efektivi i drejtorisë vendore të policisë Elbasan, inspektor Banush Ferhati në moshën 57 vjeç.

Ferhati ka qenë i shtruar te "Shefqet Ndroqi" prej 5 ditësh dhe fatkeqësisht nuk e ka fituar dotë këtë betejë.

Ndërkohë, Kreu i sindikatës së punonjësve të policisë, Sadetin Fishta është shprehur për Report Tv se janë 700 policë të infektuar me koronavirus, nga të cilët 11 kanë humbur jetën.

Numri i vitkimave ditore nga COVID vijon të jetë i lartë në vendin tonë. Gjatë 24 orëve dje ministria e Shëndetësisë raportoi se janë shënuar 16 humbje jete nga COVID si dhe janë infektuar 545 qytetarë.


Lajmi kryesor:

835 raste pozitive, 11 viktima nga COVID! Humb jetën mjeku në Kavajë e polici në Elbasan! Infektohet deputeti i PS e këngëtarja Manjola Nallbani


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?×

Lajmi i fundit

John

Biden nënshkruan dekrete "të guximshme" në paraqitjen e parë në Zyrën Ovale (VIDEO)