Ish-trajneri i Milanit Marco Giampaolo pasuesi i Reja-s? FSHF: S’ka negociata!

Ish-trajneri i Milanit Marco Giampaolo pasuesi i Reja-s? FSHF: S’ka negociata!

Trajneri italian Marco Giampaolo

Ish-trajneri i Milanit Marko Xhampaolo është i preferuari i FSHF-së dhe Armand Dukës për të pasuar Edy Rejan në stolin e kombëtares. Megjithëse 77-vjeçari do jetë në pankinë për miqësoret e nëntorit sipas të gjitha gjasave në dhjetor do mbyllë aventurën me Shqipërinë. Nga ana tjetër në FSHF thonë se ende nuk ka asnjë negociatë për trajnerin e ri dhe se në fund të nëntorit do ulen për të folur me Edy Reja-n.

Deri më tani si trajner i mundshëm i Shqipërisë është përfolur edhe Luixhi di Biaxho, ndërsa kombëtarja vijon stërvitjen me Rejën për miqësoren e 9 nëntorit kundër Katarit. Sakaq më 16 dhe 19 nëntor Shqipëria do luajë dy miqësore të tjera në Tiranë kundër Italisë fillimisht dhe më pas Armenisë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Për herë të parë në Shqipëri, Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës

Për herë të parë në Shqipëri, Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës