Kaosi tek Krimet e Rënda, Donika Prela shmang mediat, në konferencë përkrah prokurorit “rebel” Blerim Tominaj

Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela e shfaqur për herë të parë publikisht para mediave që nga dita e emërimit të saj në detyrë. Pas situatës së tensionuar që po kalojnë Krimet e Rënda refuzon të përgjigjet për mediat. Prela ishte e pranishme në ambientet e Policisë së Shtetit e shoqëruar dhe nga vartësi i saj Blerim Tominaj, prokurori i dosjes që çoi në pranga grupin kriminal “Bajri”, por pyetjes se ç’po ndodh në prokurori iu përgjigj me heshtje.

Prela mbërriti dhe u largua nga drejtoria e Policisë e shoqëruar nga një prej 10 prokurorëve “rebel”. Siç shihni dhe  në këto pamje krah saj përgjatë konferencës ishte prokurori Blerim Tominaj i cili për 5 muaj ka hetuar intensivisht së bashku me strukturën Forca e Ligjit aktivitetin kriminal të këtij grupi.

Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela dhe prokurori Blerim Tominaj

Tominaj u vu dy ditë më parë në hetim disiplinor si prokurori që refuzoi të ishte pjesë e shortit për të zëvëndësuar Eneid Nakuçin dhe Elisabeta Imerajn në dosjen ndaj Emiljano Shullazit.

Lista e prokurorëve 'rebelë' për çështjen Shullazi

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • agim: 22/09/2018 16:03

    Keta 10 prokuror qe kane marre rryshfet nga Shllazet dhe skan guxim te ngerjne akt-padi duhet persan nga puna,me mire ti fusni keta ne burg

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Zjarri në Pishporo dhe Darëzezë të Fierit, re të mëdha tymi mbulojnë qiellin! Situata alarmante

Zjarri në Pishporo dhe Darëzezë të Fierit, re të mëdha tymi mbulojnë qiellin! Situata alarmante