Berisha mbetet në ballkon s'ka leje të shkojë në Kuvend! Gjykata e Lartë rrëzon rekursin

Berisha mbetet në ballkon s'ka leje të shkojë në Kuvend! Gjykata e Lartë rrëzon rekursin

Sali Berisha në ballkon

TIRANE-  Ish kryeministri Sali Berisha humb një tjetër betejë me gjyqësorin. Gjykata e Lartë vendosi sot të mos pranojë rekursin e Berishës kundër vendimit të Apelit të GJKKO-së që nuk e lejonte të shkonte në Kuvend

Mospranimin e rekursit te paraqitur nga Sali Berisha, kundër vendimit me nr. 57(87-2024-84), datë 25.03.2024, te Gjykatës së Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, thuhet në vendimin e Gjykatës së Lartë.

Prej 30 dhjetorit 2023 ish kryeministri vijon të jetë nën masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ pasi është në hetim për ‘korrupsion pasiv’  lidhur me aferën e privatizimit të ish kompleksit sportiv Partizani që u pasua me ndërtimin e 19 kullave.

Ndërkohë më 19 janar 2024 Prokuroria e Posaçme (SPAK) rrëzoi kërkesën e Sali Berishës për t’u paraqitur në seancat plenare të Kuvendit, në cilësinë e deputetit. Edhe pse vendimi u ankimua ai u la në fuqi në të gjitha shkallët e gjyqësorit.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Po mër po: 24/05/2024 06:20

  Po pse vetëm ata që nxjerr në foto ky hyjnë në shtëpinë e tij? Po pastruesja, guzhineria që i përgatitur tavolinë me meze për miqtë? Po vetë që del e ju mbyllni dy sy.

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 23/05/2024 20:41

  Te pakten mos ta kishte ndyre ate veshen kombetare ky arrtisti i titos se pse takon sali berishen kjo dihet qemoti,ky ka takuar edhe titon edhe millosheviqin, ajo qe dua ta dij shum se a i ka percjelle mesazhet e shkaut fazlliq sali berishes apo i ka marre nga kyvper tja quar shkaut fazlliq, se per ndere e patriotizem as qe bahet fjale, me nje fjale i bashkon poshtersia dhe tradhetia te dy edhe ashtu te ngordhur Jane.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Patos/ Lumi Gjanica mbulohet nga mbetjet urbane, kryetari i bashkisë për Report Tv: Tani po e marr vesh, do ta zgjidhim

Patos/ Lumi Gjanica mbulohet nga mbetjet urbane, kryetari i bashkisë për Report Tv: Tani po e marr vesh, do ta zgjidhim