Kujt i referohet Lulzim Basha kur denoncon televizione të ndërtuara me paratë e drogës?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e djeshme me zë dhe figurë në një deklaratë për mediat akuzoi se trafikantët e drogës mes të tjerash kanë financuar direkt apo indirekt edhe televizione.

"Vjedhja e votave ka çuar në kapjen e shtetit dhe të ekonomisë nga krimi. Trafikantët e drogës sot financojnë direkt apo indirekt kompani ndërtimi, projekte zhvillimore, kompani minerare, kompani transporti, televizione, koncesione publike, punë publike, janë në naftë në minerale ne rezorte turistike dhe në zhvillimin e pronave. Jo pak biznese tani kanë bërë aleanca me kriminelët për menaxhimin dhe mbrojtjen e bizneseve të tyre sepse krimineli u ofron atyre edhe forcën e dhunës, edhe mbrojtjen e shtetit" tha Lulzim Basha.

Por, pas deklaratës së liderit të opozitës pyetjet që lindin dhe që kërkojnë përgjigje nga vetë ai janë të shumta. Cilat janë televizionet që u referohet Lulzim Basha se janë ndërtuar me paratë e drogës? Derisa kryedemokrati i ditka emrat e këtyre televizioneve, pse nuk i denoncon me emër dhe mbiemër pa bërë aludime që hedhin baltë edhe mbi mediet e tjera që janë të pastra?

Çfarë marrëdhënie ka Lulzim Basha me këto televizione që ai thotë se janë financuar me paratë e drogës? Pra, derisa Basha ka informacione se ka televizione që financohen në këtë mënyrë, ai bashkëpunon me këto televizione apo i mban larg?

Pas denoncimit shumë të rëndë lideri i opozitës duhet të sqarojë për cilat media bëhet fjalë. Dhe ai vete duhet të distancohet publikisht nga këto televizione. Në vend të tymnajës, lideri opozitar që pretendon që të vijë në pushtet do të ishte mirë që të ishte transparent në gjithcka thotë duke publikuar të gjithë informacionet që ka pa krijuar aludime duke i futur të gjithë në një thes. 

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Lushnja 1: 24/06/2019 08:30

  Te gjitha mediat jane aty aty po ka ndonje fukara qe punon me djers po eshte dhe fanja me paret e likes dhe me pasmaciun e miellitkolumbian dhe bojen e kuqe te afganistanit

  Përgjigju
 • USA: 24/06/2019 04:36

  Cili nga ju qe keni bere Komente beson ne drejtesise shqiptare?????Qe Basha eshte partner me Ramen duhet ta kuptojne gjithe albanistani.Por jane partner ne krim qe po i bejne Shqiperise.Mallkuar qofshin te dy.

  Përgjigju
  • Tuçi: 24/06/2019 09:45

   Un jo, ti jo, por ata po(politikafshët). Drejtësia i ka shërbyer, i shërben e do ti shërbejë po atyre.

 • ERP: 23/06/2019 19:30

  Ky pleher eshte thjesvt nje gjobaxhi.

  Përgjigju
 • pergjigje: 23/06/2019 18:34

  lulka i referohet te atyre mediave qe nuk i ka kapur dot!!e thjesht o me lulin ose e kunderta quhesh i kapur!!denoncoheni per shpifje se nuk mbarokan dokrrat e ketij kamarierit me flok me boj

  Përgjigju
 • redi: 23/06/2019 16:11

  Lul ke te drejten e ligjit dhe te zotit per cdo tekevizion qe eshte ndertuar me parat e krimit dhe droges,te besh padi,por jo si babalja qe do coje ne burg Salianjin dhe te tjere.Kjo duhet te jete opozita ,qe te denoncoj cdo abuzim apo antiligjin.

  Përgjigju
 • peoples: 23/06/2019 14:22

  Bravo Luan Rama..Pershendetje nga Bostoni..Megjithse je futur ne vendin e gabuar mbete brillant djale like DRITERO AGOLLI

  Përgjigju
  • Daku: 23/06/2019 20:34

   Epo nuk mund ta mbante ne kurriz kete, ishte i survejuar!

 • xreport: 23/06/2019 14:13

  ............. Ilir meta, sali berisha, te gjithe bashke........, Ilir Meta, Sali Berisha jane baronet e droges ne Bote nga paskistani deri ne kolumbi.... hashashin e mbiellin ne gjith europen tani. mbani mend kete koment

  Përgjigju
 • Bubullaq: 23/06/2019 13:54

  Cfare ka.. Basha mo vlla. Ata per PD jane

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Është Covid apo grip? Vështirësia e dallimit të simptomave