Mashtronte qytetarët duke shitur disa herë një apartament, administratorja e firmës ndërtuese mes të arrestuarve për tërmetin

1579027199_hoxholli.jpg

Mes të arrestuarve lidhur me pallatet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, është edhe administratorja e kompanisë “Hoxholli". Vjollca Hoxholli  rezulton se është arrestuar më herët për shkak se mashtronte qytetarët duke i shitur nga dy herë apartamentet. Për të njëjtën vepër penale, bashkëshorti i saj Rrapush Hoxholli është shpallur fajtor nga Gjykata e Durrësit dhe është dënuar me 10 vjet burg, dhe u lirua më pas për shkak të moshës madhore 75 vjeç. Çifti i bashkëshortëve dyshohet se mashtronin qytetarët shkodranë, duke iu shitur të njëjtin apartament disa njerëzve njëherësh.


Lajmi kryesor:

31 të arrestuar për ndërtesat që u shpallën të pabanueshme, prokurorët: Ja të GJITHA mangësitë që gjetëm në dosje


  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?×

Lajmi i fundit

John

Rindërtimi i shkollës në Shijak, Ahmetaj: Kryeministrit i kemi premtuar se do jetë gati me 26 nëntor, të punohet me tre turne