Më kë ishit në Gjirin e Lalzit? Meta: Mbaj kapuç se bëj sauna, fryn një çikë erë

 

Në konferencën për shtyp të mesditës së sotme, Presidenti Ilir Meta është pyetur për foton e tij në Gjirin e Lalzit, ku disa medfiat akuzuan se ai është takuar me subjekte të OFL-së dhe persona të shpallur në kërkim.

 “Unë e përdor kapuçin sepse bëj çik sauna. Dhe në Gjirin e Lalzit fryn çik erë. Të vijë kryeministri këtu. Këta janë personat në kërkim”, tha Meta.

Insistimit të gazetares së më kë është takuar, Meta tha se  “Unë takohem me të gjithë Shqipërinë. Zero. Zero. Zero. OFL-ja do fillojë punën me një ritëm të paparë në 26 prill. Asnjë ligj i Reformës në Drejtësi nuk do të preket. Çdo gjë do të bëhet siç do Edi Rama".


Lajmi kryesor:

Ilir Meta, thirrje shqiptarëve: Mprihni sëpatat e sfurqet, me në krye Presidentin do të mbrojmë votat! Kryerilindasi është provokator, të gjejë vrimë ku të futet po preku 1 votë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Foto nga vrasja në Elbasan, momenti kur 58-vjeçari i afrohet gruas me thikë dhe kallashnikov në duar duke i marrë jetën