Pilaf me perime nga zonja Albana

Pilaf me perime

Përbërësit:

  • 1 qepë mesatare
  • 4 karrota
  • 100 gr bizele
  • 350 gr oriz
  • 3 lgj vaj luledielli
  • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Grijmë imët qepën dhe karrotat dhe më pas i kaurdisim në vaj luledielli. Shtojmë bizelet dhe orizin dhe vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta. Më pas shtojmë ujin në raportin 1 me 2 (1 oriz - 2 ujë).  E lemë pilafin me perime të gatuhet dhe e servirim menjëherë të ngrohtë.

 

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

SHBA njofton sanksione të reja amerikane kundër Rusisë për përdorimin e dronëve të Iranit

SHBA njofton sanksione të reja amerikane kundër Rusisë për përdorimin e dronëve të Iranit