Rienergjizimi i PS-së/ Rama zhvillon takimin e dytë me të rinjtë e Akademisë Politike

Rienergjizimi i PS-së/ Rama zhvillon takimin e dytë me të rinjtë e Akademisë Politike

Rama me të rinjtë e Akademisë Politike

Kryeministri Edi Rama ishte sot në një takim me të rinjtë e Akademisë Politike të Partisë Socialiste.

Rama ka ndarë disa momenti nga takimi me të rinjtë duke zhvilluar bisedë me ta. Akademia Politike u formësua përmes aplikimeve të të rinjve që kanë interes për një angazhim në politikë.

Ndërsa regjistrimet u çelën më datë 9 prill të këtij viti. Ky është takimi i dytë i Ramës me të rinjtë fitues që janë regjistruar në Akademi.

Kjo nisëm e re e Partisë Socialiste ka ardhur në kuadër të Rienergjizimit të partisë, proces i shpallur nga Rama muajt e fundit që do të konkludohet me Kongresin e PS-së në muajin qershor.

Të rinjtë në Akademinë Politike duan të mëosjnë më shumë për historinë dhe idetë progresiste, si dhe për Partinë Socialiste.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 19/05/2024 02:52

    Na kthyet prape shkollen e partise si ne kohen e Xhaxhit!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?