Sallatë me cous cous dhe avokado nga zonja Vjollca

Sallatë me cous cous dhe avokado

Përbërësit:

1 gotë cous cous

1 gotë ujë të valuar

1 spec I kuq ose I verdhë

2 domate dhe 1 kastravec

3 qepë të njoma

1 tufë majdanoz

1 avokado

1 grusht nenexhik

1 limon

pak vaj ulliri

kripë dhe piper të zi   

Përgatitja:

Valojmë ujin dhe shtojmë në tepsinë ku kemi vendsour kus kusin dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe pak kripë e përziejmë dhe më pas e mbulojmë me celefon. Erzat I grijmë hollë dhe të gjtihë perimet I presim në kubikë të vegjël me brinjë 0.5 cm.

Pasi kus kusi të ketë përthithur ujin për 10 minuta e zbulojmë dhe e thërrmojmë me pirunin. Shtojmë perimet të prera në kubikë, erzat, kripë, piper, vaj ulliri I përziejmë të gjithë sëbashku dhe gati për ti shërbyer.

MC/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë