Sulltan Nevruzi/ Kryemadhi: Me forcën që na jep Zoti, ta fitojmë betejën e jetës me të keqen

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi

TIRANË- "Në këtë Ditë të Re të ringjalljes dhe shpresës, lutja dhe urimi im është për të gjithë shqiptarët, kudo ku ata jetojnë, punojnë e luftojnë në këto ditë të vështira". Kështu e nis urimin e saj për festën e Sulltan Nevruzit, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Urimi i saj ka shkuar me një lutje për shqiptarët në këto ditë të vështira, ku vendi po përballet me koronavirusin. 

"Gëzuar Festën e Sulltan Novruzit të gjithë shqiptarëve! Në këtë Ditë të Re të ringjalljes dhe shpresës, lutja dhe urimi im është për të gjithë shqiptarët, kudo ku ata jetojnë, punojnë e luftojnë në këto ditë të vështira.

Me bekimin që na jep besimi në Zot dhe përulësia ndaj Tij, me devocion dhe përkushtim, të gjithë të gjejmë dashurinë mes nesh dhe t’ju falim dashuri edhe të tjerëve. Me forcën që ajo na jep, ta duam jetën dhe të bëjmë të gjitha përpjekjet e sakrificat për ta fituar betejën e jetës me të keqen, të ringjalljes mbi vdekjen, të shpresës mbi frikën, të besimit mbi pasigurinë! Zoti ju bekoftë të gjithëve ju! Zoti e bekoftë Shqipërinë", shkruan Kryemadhi.

Postimi i plotë i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

 • FUNDËRINA: 23/03/2020 10:32

  Kur zë dhe kjo fundërrina buçe monika fshatarje me intelekt 0 Z O T I përdhoset. Kjo është njeriu më negativ i Shqipris hajdute e imorale pise femër.

  Përgjigju
 • Korona: 22/03/2020 20:00

  Kjo Monika eshte toidhjo ( identike) si koronavirusi

  Përgjigju
 • Kafsha: 22/03/2020 17:04

  Moj qelbesire fshatare fundërrinë besimin tend mbaje për vete ! Përse u tregon shqiptarëve ”Zotin” moj funderrine? Nuk ke asnje të drejte të besh deklarata të tilla! Nqse ti ke nje besim të tille mbaje për vete. Shqiptaret nuk janë fetarë qe të pranojne nje urim të tille, o rrugaçe ordinere!

  Përgjigju
  • Kafsha. 1. Je...: 23/03/2020 14:11

   Mese e sakte ...

 • vera: 22/03/2020 15:04

  IK MOJ QELBESIRE E KEQE........

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

4 vila për gjashtë muaj, pa asnjë shpjegim