Tahiri në SPAK, gazetarja Keti Banushi: Ka hetim pasuror ndaj tij! Janë pyetur biznesmenë dhe sekuestruar disa telefona

 

Gazetarja Keti Banushi dha detaje në 'Studio Live' lidhur me paraqitjen e Saimir Tahirit në SPAK ditën e djeshme. Ajo thotë për Arbër Hitajn se ndaj Tahirit, po kryhen hetime pasurore, për të cilën janë pyetur edhe disa biznesmenë.

Ndaj Tahirit ka patur denoncime nda disa qytetarët, pasi mendohet se ish-ministri i Brendshëm ka përfituar disa prona në mënyrë të paligjshme.

'Edhe Tahiri ka disa muaj që ka nisur hetim pasuror ndaj tij dhe familjarëve. Janë edhe kallëzime në SPAK për disa prona që kanë blerë familjarë të zotit Tahiri. Nëse janë falsifikuar apo blerë në mënyrë të paligjshme. Janë pyetur edhe disa biznesmenë. Janë sekuestruar edhe disa telefona. Tahiri është thirrur herën e fundit si person në dijeni.'


Lajmi kryesor:

Skandali tek Onkologjiku/ Gazetarja Banushi: Erdhi prej denoncimeve të qytetarëve! Edhe persona të tjerë në hetim, mjekët vendosnin çmimin e operacionit


G.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Avionët luftarakë rusë sulmojnë bombarduesit amerikanë mbi Arktik

Avionët luftarakë rusë sulmojnë bombarduesit amerikanë mbi Arktik