Tentuan të çonin 80 kg kanabis drejt Malit të Zi, Gjykata lë në burg 6 të arrestuarit

SHKODËR- Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 personat që tentuan të kalonin 80 kg drogë në Mal të Zi dy ditë më parë.

Të arrestuarit janë:  Kristjana Bujaj, Gjeto Pepaj, Pllum Murçaj, Lazër Murçaj, Lavdrim Nikaj dhe Ndue Nilaj. Të gjashtë këta persona u kapën në Tamarë të Malësisë së Madhe, në afërsi të një pike kufitare.

Gjatë seancës gjyqësore, të akuzuarit nuk i kanë pranuar pretendimet e Prokurorisë dhe kërkuan masa lehtësuese por kërkesa të tilla nuk u morën parasysh nga gjykata.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Më pak është më shumë’, arti minimalist në sytë tanë