VIDEO/ E pabesueshme në Superkupën e Arabisë Saudite, 'sheiku' godet me kamxhik në fushë lojtarin

VIDEO/ E pabesueshme në Superkupën e Arabisë Saudite, 'sheiku' godet me kamxhik në fushë lojtarin

Goditja e Abderrazak Hamdallah

Superkupa e Arabisë Saudite foli për Al Hilal, që në finale mposhti Al Ittihad me rezultatin 1-4. Përtej humbjes së skuadrës ku kapiten është Karim Benzema, vëmendjen e mori një episod në fundin e sfidës.

Lojtari i Al Ittihad, Abderrazak Hamdallah u qëllua me kamxhik nga tribuna. Futbollisti ishte autori i golit të vetëm të të tijve, por humbi edhe një penallti. Pas daljes nga fusha ai u ofendua nga tribuna, teksa reagoi duke i hedhu ujë një "sheiku".

Kaq duhej që situata të nxehej dhe tifozi nga tribuna kishte një kamxhik me vete, duke e përdorur kundër futbollistit. Skena të çuditshme në vendin ku së fundmi janë duke shkuar futbollistët më në zë të Evropës.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Laskarina Bubulina dhe arvanitasit/ Auron Tare: Nuk kanë asnjë kontribut në çështjen shqiptare! Llalla: Janë vendas në Greqi, jo ardhacakë

Laskarina Bubulina dhe arvanitasit/ Auron Tare: Nuk kanë asnjë kontribut në çështjen shqiptare! Llalla: Janë vendas në Greqi, jo ardhacakë