Qafë Botë/ Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjësit e pikës kufitare, një i tretë nën hetim dhe administratori i biznesit në kërkim (EMRAT)

Një shofer 63-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia pasi transportonte me kamionë dhe trajlera sasi të mëdha produktesh për konsum, të dyshuara të kontrabanduara.

Shoferi 63-vjeçar, i identifikuar si Niko Gazeli, transportonte mallrat kontrabandë për llogari të biznesit nën administrimin e Arjan Murtaj, i cili është shpallur në kërkim nga blutë.

Po ashtu, janë vënë në pranga edhe dhe 2 punonjës të Degës Doganore Qafë Botë, Anila Adhami dhe Andon Velo, mbi dyshime për shpërdorim të detyrave, pasi kanë lejuar kalimin e mallrave kontrabandë.

Gjithashtu, në lidhje me këtë vepër penale është nën hetim një punonjës i tretë i kësaj dege, Erion Ademi.

Blutë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale sasi të mëdha produktesh ushqimore dhe detergjentë, 2 kamionë, 1 trajler dhe 4 celularë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Durrës/ Aksidentoi një të moshuar për vdekje një muaj më parë, arrestohet 29 vjeçari dhe i vëllai

Durrës/ Aksidentoi një të moshuar për vdekje një muaj më parë, arrestohet 29 vjeçari dhe i vëllai