Santiago Malkos u ekzekutua nga vrasës me pagesë/ Makina që dogjën autorët ishte vjedhur një vit më parë në Lezhë

TIRANË-  Mënyra dhe mekanizmi i përdorur në vrasjen e ish efektivit Santiago Malko, përforcon edhe një herë dyshimet e një atentati të mirë-organizuar e mafioz dhe se për vrasjen e tij janë angazhuar vrasës me pagesë.

Burime të sigurta pranë grupit hetimor bënë me dije për Report Tv se makina e përdorur në ngjarje dhe e gjetur më pas e djegur në fshatin Ferras, si dhe targa e vendosur mbi të, rezultojnë të vjedhura në dy zona të ndryshme.

Burimet bëjnë me dije për Report Tv se mjeti tip Mercedez Benz rezulton të jetë denoncuar i vjedhur një vit më parë në zonën e Lezhës, e ndërsa targa e vendosur në të AA 434 LX rezulton të jetë e vjedhur nga një tjetër makinë dhe e denoncuar në muajin Mars në zonën e Krujës.

Nga ana tjetër, grupi hetimor është në pritje të përgjigjes së policisë shkencore për ekzaminimin që po i bëhen dy armëve të gjetura në makinën e djegur, nëse janë pikërisht ato të përdorura në vrasjen e 26 vjecarit Malko, apo janë lënë qëllimisht aty për të devijuar hetimet e policisë.

Deri më tani policia nuk ka asnjë person të arrestuar si autorë të vrasjes, e ndërsa mekanizmi i përdorur për ekzekutimin e tij, e bën edhe më të vështirë identifikimin e tyre.

Santiago Malko u ekzekutua me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e së martës teksa ishte duke lëvizur me mjetin e tij BMW në zonën e Porcelanit.

Pista kryesore qe po heton policia është ajo e hakmarrjes, por nuk përjashtohen edhe ajo e konflikteve të mëparshme për bastet sportive. Si dhe ajo e çështjes së drogës

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento

Komente

  • Loti: 30/08/2019 16:17

    Kta than qe I kan identifikuar autoret.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur