5 gola në Londër, Arsenal mund Liverpool-in dhe merr kreun e Premier League! Skuadra e Klopp në krizë

10 Tetor 2022, 10:55

Arsenal fitoi 3-2 me Liverpool për javën e nëntë në Premier League angleze, duke marrë kreun e kampionatit. Për të besuarit e Arteta shënuan Martinelli që në sekondën e 57, ndërsa Saka dopietë në minutat 45+5 dhe 76.