Buzë të plasaritura? Ja si të bëni vetë një krem me përbërës shtëpie për buzë gjithë shkëlqim

24 Janar, 14:21

Në studion e “Rreze Dielli” në rubrikën “Bëje vetë” me estetisten Sidorela Gremi realizojmë një krem me përbërës shtëpie për zbutjen e buzëve të plasaritura. Buzët e plasaritura mund të jenë të bezdisshme, të dhimbshme dhe madje të shkaktojnë gjakderdhje. Për shkak se buzët nuk përmbajnë gjëndra vaji, si pjesa tjetër e lëkurës, ato janë të prirura për t’u tharë. Qoftë moti apo balsami i keq i buzëve, ka gjëra që mund të bëni për të parandaluar dhe hequr qafe buzët tuaja të thata dhe të plasaritura!