Dhunon gruan e fëmijën, tmerrohen fqinjët/Babai në burg, nëna humb përgjithmonë (6 qershor 2023)

6 Qershor, 22:55

Për një gjyshe, mjalti i mjaltit janë nipërit dhe mbesat. Por për gjyshe Afërdita Halilin nga Dibra, e cila ka humbur kontaktet me ta është një trishtim i madh. Të parin nip që mbajti në krahë ishte Albi, fryt i dashurisë së djalit të saj Muhamerit dhe nuse Adrisës. Çifti punonte, ndërsa për të voglin deri në moshën 5- vjeçare u kujdes gjyshja. Ajo do të ndahej me lot në sy kur në vitin 2013 djali me nusen vendosën të emigrojnë drejt Anglisë. Nuk zgjati shumë dhe çifti u bënë prindër për herë të dytë, kur në jetë erdhi djali tjetër, Armeni, të cilin gjyshe Afërdita nuk e ka takuar kurrë. Me të ka komunikuar vetëm përmes rrjeteve sociale. Ajo ka dhe një mbesë 7 vjeçe, Kamilën të cilën e ka parë teksa rritet e hedh shtat vetëm permes kamerës së telefonit. Edhe pse do të donte t’i kishte pranë, t’i shtrëngonte në gji e t’i përkëdhelte, mallin e shuan duke i parë e duke iu dëgjuar zërin nga telefoni. Komunikim, i cili zgjati deri në vitin 2020, kur mes tyre u ndërprenë kontaktet. Do të ishte Adrisa, nusja e saj ajo që do t'i sqaronte rrethanat e kësaj situate, e cila i pohon se tre fëmijët ishin marrë nga shërbimi social në Angli. Shkak ishin bërë konfliktet e shpeshta mes çiftit dhe dhuna e ushtruar ndaj nënës së 3 fëmijëve nga bashkëshorti i saj. Prej tre vitesh, Afërdita nuk ka mundur të ketë kontakte as me të birin, i cili tashmë ndodhet pas hekurave. Duke iu drejtuar për ndihmë emisionit "Pa gjurmë" 55- vjeçarja kërkon të dijë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë dhe si të mundet të lidhet me djalin e saj Muhamerin, për të cilin nuk ka asnjë informacion tjetër. Ajo shpreson të shoh sërisht dy nipërit dhe mbesën e vogël.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha