Ëmbëlsirë me ricotta dhe luleshtrydhe nga zonja Albana

24 Maj, 11:05

Ëmbëlsirë me ricotta dhe luleshtrydhe

Përbërësit:

150 ricotta

300 gr luleshtrydhe

600 gr sheqer pluhur

150 çokollatë

Disa pika lëng limoni

Përgatitja:

Presim luleshtrydhet në kubikë dhe i spërkasim me lëng limoni.

Në një tas vendosim ricotta-n dhe sheqerin pluhur dhe e rrahim me rrahësin elektrik. Pasi masa ka marrë formë kremoze fillojmë ndërtojmë ëmbëlsirën e shpejtë. Vendosim në gota një shtresë me luleshtrydhe, një shtresë me kremin e ricotta-s, bëjmë një spërkatje me çokollatë të grirë dhe më pas vendosim përsëri luleshtrydhe.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha