Foshnja e dënuar që në barkun e nënës, rrëfimi i rrallë i Rudina Demës: Si mbijetova për 47-vjet persekutim

19 Shtator 2018, 09:14

Emisioni “Dosja K” në Report TV sjell rrëfimin e rrallë të një fëmije që u dënua nga regjimi komunist që në barkun e nënës.

Dokumentari i radhës, tregon udhëtimin tronditës të Rudina Demës që kur ishte foshnje 3-muajshe, nga një kamp internimi në një tjetër, mes urisë dhe sëmundjeve.

Ajo tregon sot pas 73 vitesh historinë e saj të mbijetesës.  “Dosja K” transmetohet sonte çdo të martë në orën 20:30 në Report TV.

Programe të tjera

Shiko të gjitha