Gatime nga zonja Albana, Mish me bizele

26 Janar, 11:53

Mish me bizele  

Përbërësit:

 1 kg bizele

300 gr mish pule

 100 ml vaj

 3 qepë të njoma

 1 karrotë

 1 presh

 1 tufë kopër

 kripë, piper

Përgatitja:

Në një tigan hedhim pak vaj ulliri, në të shtojmë karrotat e coptuara, më pas preshin dhe I kaurdisim sëbashku për disa minuta. Më pas në një tenxhere kemi zier mishin e pulës, pak nga lëngu i mishit e hedhim në tigan dhe e lëmë masën të ziejë, pasi ka shtreruar lëngu, shtojmë bizelet I kaurdisim dhe e lëmë lëngun të trashet. Më pas është gati për servirje.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha