Gatime nga zonja Albana, Mish me kumbulla te thata

24 Janar, 10:29

Mish me kumbulla 

Përbërësit:

 700-800 gr mish

 120 gr kumbulla të thata

 80 ml konjak

 2 thelpinj hudhër

 2-3 lgj gjalpë

 rozmarinë

 kripë

 piper

Përgatitja:

Fillimisht largojmë bërthamat e kumbullave të thata dhe më pas i vendosim kumbullat në një enë me pak konjak që të zbuten.

Ndërkohë kaurdisim hudhrën me rozmarinën, vendosim racionet e mishit (mundësisht fileto) dhe i skuqim nga të gjitha anët. Shtojmë më pas kumbullat e thata dhe e shuajmë mishin me konjakun. Rregullojmë në fund shijen me kripë dhe piper dhe e servirim shoqëruar me lloje të ndryshme salcash sipas dëshirës.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha