Gatime nga zonja Lefteri, Trahana me qumësht dhe cigaridhe

27 Janar, 12:03

Trahana me qumësht dhe cigaridhe

Përbërësit:

 10 lugë supe trahana (plot) 

500 ml qumësht

1 lugë çaji gjalpë

cigaridhe  deleje ose gici

Përgatitja:

Në një tenxhere vendosim ujë të ngrohtë, e lëmë të ziejë ujin dhe më pas shtojmë 10 lugë të plota trahana dhe e përziejmë gjithë kohën, derisa masa të fillojë të trashet dhe më pas e ulim gradën e sobës, dhe I hedhim një lugë çaji gjalp dhe e përziejmë. Më pas shkuqim cigaridhet  në një tigan me pak vaj ulliri dhe ia hedhim sipër trahanas dhe më pas e servirim.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha