Historia e Urim Elezit, të mbijtosh si i verbër në burg

17 Shtator, 21:11

 

Rrëfimi i Urim Elezi për vuajtjet gjatë 26 viteve në burgjet komuniste, ku prej torturave humbi dritën e syve. Si mbijetoi nga njëri burg në tjetrin si i një i burgosur i verbër dhe si ndryshoi përgjithmonë jeta e tij që prej se u zhyt në verbëri të plotë në burgun e Burrelit.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha